Oryginalne kurtki zimowe damskie od renomowanych producentów niestety nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto dowiedzieć się na które elementy zwrócić szczególną uwagę. W Polsce pogoda w sezonie zimowym niestety pozostawia wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne modele.

Czym wyróżniają się solidne i wytrzymałe kurtki?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są kurtki z dodatkową warstwą impregnacyjną, które poradzą sobie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. W przypadku kurtek zimowych właściwości hydrofobowe odgrywają kluczową rolę. Jeżeli chodzi o popularne kurtki wypełnione puchem syntetycznym, to warto sprawdzić, czy posiadają one pikowanie widoczne z wewnętrznej, czy zewnętrznej strony. Swobodnie przemieszczająca się ocieplina może powodować naprawdę duży dyskomfort.

Ważne elementy kurtek zimowych

Osoby, które lubią cieplejsze kurtki zimowe damskie powinny zwrócić uwagę na mankiety i wykończenia. Mowa tutaj przede wszystkim o porządnych ściągaczach, które skutecznie chronią przed śniegiem i wiatrem. Dobra kurtka zimowa powinna posiadać regulację mankietów na napy albo za pomocą zwykłych gum ze stoperem. Dzięki tym prostym dodatkom zdecydowanie łatwiej będzie dopasować kurtkę do sylwetki. Kobiety, które nie lubią nosić czapki powinny rozejrzeć się za modnymi kurtkami z kapturem. Dobrym wyborem będzie na przykład Damska Kurtka Wiosenna Apolonia Ciemno Granatowa (https://brendi.pl). Porządny kaptur znacząco wzmacnia ochronę przed wiatrem i chłodem.