Kurtki jeansowe to klasyka. Chyba każdy na jakimś etapie życia miał taką w swojej szafie. Kojarzą się ze swobodą i wolnością nastoletnich lat, ale chętnie są zakładane również przez osoby starsze. Jeansowa kurtka to najlepsza inwestycja na wiosnę i lato. Będzie niezastąpiona na wszystkich letnich imprezach, festiwalach i koncertach, czy wreszcie na wieczornym ognisku

Modne kurtki jeansowe

Kurtki jeansowe pojawiają się w ofertach sklepów praktycznie każdego roku na wiosnę. Najbardziej klasyczne to kurtki w kolorze ciemnego granatu i ciemno niebieskiego denimu. Ostatnio w sprzedaży pojawiły się też damskie kurtki dżinsowe w różnych pastelowych barwach. Można zatem zdecydować się na przykład na kurtkę w odcieniu pudrowego różu lub śmietankowej bieli. Jeżeli ktoś w swojej kolekcji ma już klasyczne kurtki, taka kolorystyka będzie doskonałą odmianą.

Na jakie okazje pasują kurtki jeansowe

Kurtki jeansowe to odzież wierzchnia na nieformalne okazje. Będą idealne dla młodych kobiet, do szkoły oraz na studia. Sprawdzą się świetnie w roli wierzchniego okrycia na co dzień. Taką kurtkę można narzucić na ramiona gdy idzie się na zakupy lub wieczorny spacer. Właśnie w takich nieformalnych sytuacjach sprawdza się ona najlepiej. Nie jest to kurtka na eleganckie wyjścia, ale już na przykład na randkę – jak najbardziej

Z czym zestawiać jeansową kurtkę

Tak naprawdę kurtkę dżinsową można zestawić praktycznie ze wszystkim. Najbardziej ostrożnym należy być w tworzeniu stylizacji dżinsowych w stylu total look. A zatem dobierając jeansy do takiej kurtki, warto zwrócić uwagę na odcienie jeansu i faktury, tak by razem tworzyły spójną całość. Klasyczna niebieska kurtka nie będzie dobrze wyglądać na przykład z jeansami marmurkowymi.

Będzie natomiast świetnym uzupełnieniem stylizacji z białymi jeansami. Poza tym taką kurtkę można zakładać do różnych sukienek, do kobiecych kombinezonów, do szortów z materiału, spódnic. Wtedy jeansowa katana staje się świetnym elementem uzupełniającym stylizację kobiety.