Kurtka to nieodzowny element garderoby dla każdej z kobiet. Trudno wyobrazić sobie praktycznie każdą porę roku bez kurtki. Jest ona dużo wygodniejsza niż na przykład płaszcz, dlatego kobiety tak chętnie sięgają po nie już wczesną wiosną, noszą latem w chłodne dni, a także jesienią i zimą. Do swojej szafy warto wprowadzić kurtkę pikowaną, a także pikowany bezrękawnik, który będzie świetną alternatywą

Kurtki pikowane damskie

Pikowane kurtki są teraz bardzo na czasie. Modne są między innymi kurtki krótkie, które ledwie sięgają linii bioder, są obszerne, oversize. W takich modelach doskonale wyglądają kobiety wysokie i szczupłe. To propozycja od największych projektantów i domów mody, a także z sieciówek. Najczęściej takie modele wykonane są z tkanin o delikatnie połyskującej strukturze, chociaż w tym sezonie popularne będą również kurtki z wykończeniem zamszowym.

Dłuższe kurtki pikowane

Krótkie modele sięgające do pasa nie pasują każdej z kobiet. Modelem, który sprawdzi są na praktycznie wszystkich sylwetkach, będą klasyczne kurtki pikowane sięgające do połowy biodra. Warto wybrać te, które są wypełnione naturalnym puchem z gęsi, bo są niezwykle lekkie, a jednocześnie ciepłe. Świetnie chronią przed wiatrem. Takie modele najczęściej posiadają drobne przeszycia, dzięki czemu kurtki ładnie przylegają do sylwetki i nie powiększają optycznie. Sprawdzają się w przypadku każdej sylwetki.

Bezrękawniki pikowane

Ciekawą propozycją są kurtki, w których można odsuwać rękawy, dzięki czemu bez problemu tworzy się bezrękawnik. Taki zakup to doskonała inwestycja we własną szafę, bo nabywa się dwa w jednym. Bezrękawnik sprawdza się na przykład na wiosnę, gdy dni stają się coraz cieplejsze, ale wciąż bywa chłodno. Poza tym można zabrać go ze sobą na przykład nad polskie morze, gdzie często jest wietrznie.

Sprawdź: