Wiosna to ten czas w roku, kiedy chętnie sięgamy po ubrania w pewnych konkretnych kolorach. To zupełnie zrozumiałe. Gdy cały świat dosłownie budzi się do życia, z każdej strony zaczynają otaczać nas liście oraz kwiaty, chowamy ciemne kolory głęboko do szafy i wyciągamy to, co jasne i pastelowe. Jakie kurtki wiosenne damskie sprawdzą się w tym sezonie? W jakich kolorach je kupić? Poniżej garść podpowiedzi dla kobiet, które w tym roku wybierają się na zakupy.

Kurtki puchowe lekkie w pastelowych kolorach

Kurtki puchowe można nosić począwszy od jesieni, aż do wiosny. Trzeba jednak przyznać, że jesienią czy zimą zwykle sięgamy po te w innych kolorach. Wiosną natomiast najpiękniej wyglądają jasne kurtki. Warto kupić sobie zatem puchową wiosenną kurtkę na przykład w kolorze beżu, w pastelowym różu, błękicie albo w bieli. Może mieć ona matowe lub odrobinę bardziej błyszczące wykończenie. Taka kurtka to must have w szafie każdej kobiety. Jest ciepła, lekka i przewiewna. Sprawdzi się zarówno w mieście, jak też na przykład na narty. Chociaż kosztuje troszkę drożej, szczególnie jeśli wybiera się model z prawdziwym puchem, to jednak jest to inwestycja na lata.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że tego typu kurtek raczej nie pierze się w pralce. Jeśli będzie się o nią prawidłowo dbać, kurtka zostanie w nienaruszonym stanie przez sporo sezonów. Można też kupić sobie kamizelkę puchową. Taki bezrękawnik zakłada się na swetry, koszule, bluzki z długim rękawem. Świetnie chroni przed wiatrem, szczególnie jeżeli ma kaptur. To fantastyczne rzeczy dla aktywnych kobiet, które generalnie sporo czasu każdego dnia spędzają na świeżym powietrzu.