Zima w Polsce może być naprawdę bardzo mroźna i nieprzyjemna, dlatego też warto jak najszybciej postawić na ciepłą i przytulną kurtkę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które kurtki zimowe są warte uwagi.

Dobra kurtka puchowa dla wymagających kobiet

Ciepłe kurtki puchowe damskie powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Jeżeli chodzi o ciepło i komfort to warto postawić na wypełnienie puchowe, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Mowa tutaj oczywiście o naturalnym wypełnieniu wysokiej jakości. Wadą puchu jest podatność na wilgoć, dlatego też zewnętrzny materiał kurtki zimowej koniecznie musi być nieprzemakalny. W ostatnim czasie producenci coraz częściej zabezpieczają swoje kurtki specjalnym woskiem pszczelim, dlatego też warto rozejrzeć się za tego typu odzieżą. Warto wspomnieć także i o tym, że woskowanie można przeprowadzić samodzielnie na swoje ulubionej kurtce zimowej. W tym celu należy zakupić oczywiście odpowiedni preparat.

Sprężystość kurtki ma znaczenie

Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, ale wysokiej jakości kurtki zimowe damskie powinny charakteryzować się dobrymi parametrami sprężystości. To właśnie sprężystość informuje nas ile cala sześciennego zajmuje tak naprawdę jedna uncja puchu.

Większość renomowanych producentów podaję tą wartość pod symbolem CUIN, dlatego też warto zwrócić na nią uwagę. Kurtki puchowe o dużej sprężystości ważą mniej i co najważniejsze zajmują mniej miejsca. Godne uwagi są kurtki zimowe o sprężystości 550-750. Najbardziej wymagające kobiety mogą poszukać kurtek powyżej 750, które mogą pochwalić się doskonałymi parametrami izolacyjnymi

Wytrzymałość materiału

Solidna kurtka zimowa powinna być wykonana także z bardzo wytrzymałych materiałów. Warto stawiać na markowe kurtki, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów. Mowa tutaj przede wszystkim o kurtkach, które mają dość gęsty splot. Porządna kurtka zimowa damska powinna posiadać uszczelnione zamki, ocieplany kaptur, pas śnieżny, podklejone szwy i sprężystą ocieplinę.