Ślub to niezwykle wydarzenie w życiu każdego człowieka. Formalne połączenie dwóch kochających się ludzi aktem małżeństwa pozostaje na długo w pamięci i w sercu. Warto więc, aby ten piękny i niezwykle ważny dzień odpowiednio uczcić, jednak nie tylko w formie wesela i wydarzeń około weselnych ale również odpowiednim strojem. W końcu tak ważna chwila w życiu wymaga odpowiedniego okrycia, szczególnie dla panien młodych, które w tym konkretnym dniu powinny lśnić jak nigdy wcześniej. Co zatem jest obecnie modne i w dobrym guście? Co przynosi moda ślubna w roku 2019?

Coraz popularniejsze stają się kurtki parki


Styl boho może nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością w kraju nad Wisłą, jednak odpowiednie jego zmodyfikowanie do naszej kultury może przynieść oszałamiające efekty. Nie bez powodu eksperci modowi mówią że kurtka parka to hit sezonu, że właśnie ten kierunek mody stanie się jedną z większych rewelacji tegorocznego sezonu ślubnego.
Styl ten stawia przede wszystkim na oryginalne pomysły, kreatywność, a także na swobodę. Koniec zatem z dużymi i ciężki sukniami ślubnymi, które dodatkowo ozdobione są ogromnymi welonami. Styl boho premiuje może nie tyle co skromność, co właśnie proste formy. Choć nie oznacza to wcale nudy, ponieważ styl ten może obfitować w wiele niezwykle ciekawych i kreatywnych rozwiązań, które poprzez swoją niezwykłość, mogą bardzo ubarwiać całą ceremonię. Jednym ze sztandarowych przykładów takiego pięknego kreatywnego myślenia jest zastępowanie welonów wiankami, co nadaje panną młodym niezwykłego uroku.

Nie rewolucja, a ewolucja

Zupełnie inne zdanie na temat mody ślubnej mają miłośnicy starej szkoły dobierania ubioru. Według nich okrycia ślubne wcale nie muszą przechodzić tak dużej ewolucji, jaką chce im zapewnić styk boho, a wystarczy jedynie lekka modyfikacja przyjętych od lat standardów.
Na przeciw tym oczekiwaniom coraz większą popularność zyskują peleryny i treny.


W tym wypadku zasada jest bardzo porost: im dłuższe, tym lepsze. Z tego powodu oprócz trenów, przed ołtarzami coraz częściej zobaczyć można chociażby lekko już zapomniane pelerynki, które do tej pory kojarzyły się jedynie z wyższymi, arystokratycznymi sferami.

Pierwsza próba wejścia tego stylu miała już miejsce, jednak to właśnie w tym roku eksperci przewidują prawdziwy boom na tego typu styl. Warto jest go bardzo poważnie rozważyć podczas planowania uroczystości ślubnej i zakupu specjalnie na te okazje strojów. Wszakże nie można na tak ważny dzień przyjść ubrany w pierwsze lepsze ubranie, musi ono odzwierciedlać podniosłość okazji.